We İstanbul Teknoloji ile Gerçeği Yakın Deneyim

Terra Amata Mimarlıktan herkese merhaba ben Emin! Sanal Gerçekliğin, Matrix gibi bilim kurgu filmlerinden fütüristik bir kavram olduğu günler artık geride kaldı. Mimarlık ve İnşaat sektörünün en üst yazılım teknolojisi olarak geldiği, We İstanbul Mimari Satış Simülasyonunu sizlere tanıtmak gurur duyuyorum .

İçerisindekiler

We İstanbul Simülasyon Projesinin

Nasıl Çalıştığını Anlayalım

Dünya’nın herhangi bir yerinden We İstanbul Mimari Satış Simülasyonuna nasıl erişeceğinizi öğrenin.

Buradaki amacımız gerçek zamanlı 3D bir ortamda dünyanın her yerinden, We İstanbul projesini tanıtmak, anlatmak daha doğrusu anlatabilmek .

ÖZELLİKLER

 • Mühit Arayüzü (Ümraniye’nin çevredeki önemli yapıları & aktiviteleri görmemize yardımcı olur)
 • Olanaklar Arayüzü ( We İstanbul orojesinin içinde bulunan aktiviteleri ve olanakları gösterir . Örnek : Sauna , Resepsiyon , Çoçuk Oyun Parkı … )
 • Birim Arama (Bütçe yada odanın büyüklüğü gibi temel özellikleri filtreleyebilme)
 • İstanbul’da  Araç ile Gezebilme 
 • İstanbul Gökyüzü Dalışı (İstanbul’a paraşüt ile atlayabilir ve mühiti gökyüzünden deneyimlebilirsiniz)
 • Saati Değiştirebilme ( Gündüzü geceye çevirebilir yada saatleri istediğinize göre ayarlayabilirsiniz )
 • Galeri Arayüzü (We İstanbul’un renderlarını yada videoları gösteren arayüz)
 • İç Mekan Simülasyonlarına Geçiş (Kullanıcılar daireleri, bahçeyi yada sauna gibi iç mekan simülasyonlarına kolayca ulaşabilir)

ÖZELLİKLER

 • Etkileşimli Kat Planı ( Konumuzu Plan Üzerinde Gösteren & Gitmek İstediğiniz Bölüme Sizleri Kolayca Götürebilen Kat Planları)
 • Konsept Sanatı (Projenin sanatsal anlatım çalışması )
 • Drone ve İnsan Modu ( İnsan Ölçeğinde Gezinebilir yada Drone Modu ile Havada Süzülebilirsiniz )
 • 360 Panorama ( We İstanbul ve çevresinin 360 panoramik gerçek görüntüsü )
 • Film (dizi) Oynatıcı
 • Klavye / Fare / Oyun Denetleyicisi
 • VR Arayüz

Neden We İstanbul Simülasyonu

Bu teknolojiden önce planlar, 3D resimler, örnek daireler ve maketlerle projeyi anlatabiliyorduk. Tasarımcı ne kadar yetenekli olursa olsun veya planlar ne kadar doğru olursa olsun. Herhangi bir projeyi, sektörün dışından birine iletmek hala zor olabiliyor. Sizlerin çoğu, inşaat sektörünün dışında çalışan insanlar. Hatta biz mimarlar için bile 2D ya da 3D ortam projeyi anlayabilmek, hissedilmek çok da kolay olmuyor. We İstanbul Mimari Satış Simülasyonu işte burada devreye giriyor.  Eski güzel planların ve hatta 3D modellerin aksine, Simülasyon teknolojisi tamamen sürükleyicidir. Bir bakıma, taslaklarda olanı, gerçeğe dönüştürüyoruz. Mekânın gerçek hayatta nasıl görüneceğine, hissedeceğine ve işleyeceğine dair çok daha doğru ve anlaşılması kolay bir sunum sunuyor, böylece müşteriler de daha bilinçli bir karar verebiliyor. 

Daha Doğru Anlatım

Binalar genellikle müşteriler için sadece ‘taşınmaz mal varlığı’ değildir. Yaşlanabilecekleri sıcak ve rahat bir ev veya onlara bir servet kazandırabilecek birinci sınıf bir alışveriş kompleksi olabilir, müşteriler genellikle yatırım yaptıkları yapıya duygusal olarak eğilimlidir. Binanın nasıl görünmesi ve hissettirmesi gerektiği, biz mimarların sizlerin duygularına saygı duymaları önemlidir. Teknolojinin yani We İstanbul Mimari Simülasyonun yardımcı olduğu yer burasıdır. 

Böyle bir teknoloji, bizim ve sizlerin düşüncelerinin neredeyse algılanabilir bir tezahürünü yaratmanın yanı sıra, mimarların her şeyi kişiselleştirmelerini de sağlar. Kimisi tahtada yürümeyi sever, kimisi taşta. Bazıları gösterişli olmak ister, bazıları klas. We İstanbul Mimari Simulasyonu yazılımı biz mimarlar ve geliştiricilerle, müşterilerine en başından ne inşa edileceğimize dair net bir fikir edinmeleri için, hangi malzemenin veya rengin ne tür bir görünüm ve his yayacağını gösteriyoruz. Yani siz We İstanbul projesinden bir daire aldığınız zaman ne aldığınızı bilecek, bildiğiniz için asla pişman olmayacaksınız.

We İstanbul

Muhit Bölümü Özellikleri

Muhit bölümü We İstanbul’un çevresi ile nasıl bir uyum içerisinde olduğunu gösteren, bir ev sahibinin araştırmak isteyeceği her türlü analize sahip bir ara yüz. Yani We İstanbul projesinin çevresinde neler var ne kadar uzaklıkta, okullar, hastaneler, camiler, restoranlar nerede? Otobüs durakları, metro istasyonları ve güzergâhları. Alışveriş mekanları, finans merkezi, yollar sokaklar yani neredeyse İstanbullun ta kendisi, We İstanbul Mimari Satış Simülasyonu içerisinde.

Çevre

AnaliziEv Sahibinin Öğrenmek istedikleri

Muhit arayüzü We İstanbul’un çevre ile analizi sağlar . Diğer alternatiflerin den özel yapan yanı , bu analizlerin sadece We İstanbul yapısına özel olmasıdır . Bir ev sahibin öğrenmek isteyeceği her bilgi burada derlenmiş , bu bilgileri akıcı şekilde anlatılmaya çalışılmıştır .

Net Bakış Açısı

Bir gerçek zamanlı 3B tasarım, geleneksel bir plan veya eskizden çok daha fazlasını yapabilir. Gerçek zamanlı 3D oluşturma, mimarların, müşteriler tarafından, mimarın vizyonuna ilişkin net bir bakış açısı elde edebilmesi için birden çok açıdan görülebilen tasarımlar ve gözden geçirme deneyimleri oluşturmasına olanak tanır. Bu tasarımlar, müşteriye binanın nasıl görüneceğini ve özelliklerini anlaması için sanal bir deneyim sağlar.

360

PanoramaGerçek Görüntüler

Mavi konum işareti etrafta gezinirken We İstanbul’un nerede olduğunu göstererek göz kararı analizler yapmanıza yardımcı oluyor. 360 panorama özelliği ile birlikte WE İstanbul ve çevresinin gerçek görüntüsünü bizlere sunuyor.

We İstanbul

Olanaklar Bölümü Özellikleri

Olanaklar bölümü We İstanbul projesinin ev sakinlerine, neler sunduğunu gösteren yani We İstanbul projesi içerisinde nelerin, var olduğunu anlatan bir ara yüz. Çocuk oyun parkı Fitness Merkezi, Yüzme havuzları, Spor alanı, Sauna , sığınaklar ve çok daha fazlasını bu ara yüz içerisinde bulacaksınız . Bu bölüm iç mekân ve dış mekân arasında aynı zamanda bir köprü görevi görmektedir.

We İstanbul

Neler Sunuyor ?Resepsiyon , Sauna , GYM & daha fazlası

Boş zaman , spor , sağlık , ulaşım ve güvenlik olarak 5 farklı kategoriye ayrıldı . Bu kategorilerde ki özelliklerin nerede olduğunu , resimlerini , bilgilerini ve iç mekan simülasyonlarını barındırır .

We İstanbul

Birim Arama Bölümü Özellikleri

Birim arama kısmı, bütün daireleri ve özelliklerini gösteren bir bölüm. Burada 3 farklı kutucuk rengi görüyoruz. Mavi kutucuklar dairenin müsait olduğunu, sarı kutucuklar dairenin rezerve olduğunu, kırmızı kutucuklar dairenin satıldığını simgeliyor. Sağ tarafta, tıkladığım dairenin özellikleri yani alanını, bütçesini, oda ve banyo sayısını, hangi cepheye baktığını ve müsaitlik durumunu belirtiyor . Galeri tuşuna basarak dairenin planlarına ve resimlerine erişiyorum. Aşağıda filtreleme bölümü bulunmakta. Gördüğünüz üzere alanı yükselttikçe bazı kutucukların kaydolduğunu göreceksiniz. Bu demek oluyor ki belirttiğiniz alanın aşağısındaki alanlar, artık gösterilmiyor. Aynı şekilde kendime göre bütçemi, istediğim oda sayısını, banyo sayısını, bakmasını istediğim cepheyi seçiyorum ve bana uygun olanlar ekranda kutucuklarda listeleniyor. Hoşuma giden bir dairenin içerisine giriyorum. Örnek daire butonuna tıklıyorum.

Gerçekçi

DokularYüksek Materyal ve Işık Kalitesi

Mimarlık ışık ve objelerin birleşimidir . We İstanbul Mimari Satış Simülasyonu yapıyı ve daireleri anlaşılması kolay olmasını sağlamak için yüksek çözünürlüklü , iyi tasarlanmış modeller kullandık . 

We İstanbul
Teknolojisi

We İstanbul Mimari Simülasyon sayesinde, yapıyı sizler satın almadan önce gözden geçireceksiniz. Bu tasarımlar, maliyet tahmini/optimizasyon, kullanılacak malzemelerin son haline getirilmesi, farklı çevresel koşullar altında sürdürülebilirliğinin değerlendirilmesi vb. için kullanacaksınız. Bu şekilde hatalardan olabilince kaçınmaya çalışacaksınız. Sizler daha doğru bir karar verme aşamasını ele alacaksınız. Manzaranıza, güneşin yönüne, rüzgâra, kış şartlarına çevreye, yapının tam anlamıyla kendisine ulaşacaksınız. 

Kat Planları

3-d ile 2-d 'nin uyumu

2-D planların ve 3-D modellerin gerçek zamanlı uyumu ile proje olan hakimiyetiniz artacak . Arka planda çok karmaşık olan teknolojiyi ve mimarların çizdiği karmaşık planları , sizler için sadeleştiriyoruz .

Seviyeler

Arası GeçişBütün yapı tek bir tık uzakta

Dairelerden koridorlara, koridorlardan asansöre , asansörden lobiye , lobiden bahçeye yani her yere ! Yazılım birbirleriyle bağlantılı 140’dan fazla seviye içermektedir . A dan Z ye We İstanbul hakkında her şey .

Yüksek Teknoloji

O kadar çok özellik var ki , bitirmek mümkün değil . Çok daha iyi anlamak ve daha iyi deneyimleyebilmek için lütfen videoyu izleyin . Gerçek zamanlı şekilde deneyimlemek isterseniz lütfen ofisimizle iletişime geçin .

Related Posts

Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.*