Harezmi Kulesi

Mimari Sınıfının En Çarpıcı Gökdeleni

Cro - Magnon Şehrinin İlk Sıfırı

Harezmi Kulesi, Cro – Magnon merkezinde bulunan 360 m  yüksekliğinde ofis ve alışveriş merkezidir  ve şehrin başlıca simge yapılarından biridir. Eğimli cephe ve gergin heykelsi form, sakin bir silüet sunmanın yanı sıra daha geniş çeşitlilikte zemin plakası ve daha fazla verimlilik sağladı. Cephe bu iç ızgaraya yanıt vermek için özel olarak tasarlandı, dikmeler ızgara ve kavramsal bölmelerle hizalanmak için döndürülerek karmaşık geometriyi çözüyor ve sığdırmayı kolaylaştırıyor

ax2 = bx

Kule, nehrin bir ucundan yükselecek ve çöl topografyasına göre modellenen ve dijital ekranlarla kaplı iki bağlantılı, kavisli hacimden oluşacak şekilde tasarlanmıştır . Bu güverte, Cro -Magnon şehrinin 360 derecelik panoramik manzarasını ve paraşütle atlama fırsatı sunacak ve interaktif ve sürükleyici dijital ekranlarla donatılmış asansörlerle erişilebilir.

Kulenin cephesi, çeşitli durumlar ve kutlamalar için kullanılabilecek dijital ekranlarla kaplanacak ve kulenin Cro-Magnon ‘un topluluk etkinliklerinin kalbindeki rolünü daha da güçlendirecek . 

Related Posts

Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.*