Ankara -BIT

Yaşam, çalışma ve sosyal yaşam, insanların yaşamlarında üç önemli faaliyettir. Bu farklı arketipler, gelecek için ilham kaynağı olarak uzun ve zengin yerleşim ve çalışma formları geçmişini gösterdi.

Soruna Çözüm Bulmak

Örneğin, çırak evini, personel konaklamasını, dükkan evini, zanaatkarın evini ve tüccarın evini ele alalım. Ankara’da küçük ölçekli bir şehir olarak ortaya çıkan tipolojiler, bu şekilde girişimcilere mekânsal kimlik kazandıran tipolojiler.

Şehirler, kuluçka makineleri ve ekonominin motorlarıdır. Son yıllarda, kentin yeniliği, hizmetlerin ve bilgi ekonomisinin hızlı büyümesiyle el ele gitti.

Ancak kenti cazip bir konut ve iş ortamına dönüştürmek için girişimciliği konut alanlarından çıkardık. Aynı zamanda ekonomi, halk arasındaki dengeyi bozdu, zenginler zenginleşirken, yoksullar fakirleşti. İnsan doğası, son nefese kadar hayatta kalmak için savaşır ve çalışır. Ankara-İskitler’de olduğu gibi, diğer insanların atıklarını toplayıp kendi geçimleri için satabilirler, hayatta kalmak ve yaşamak için böyle bir savaş verebilirler.

 

ve öncesi

Hurda

İnsan doğasının en önemli arzusu, yaşam ve çalışma arasında bir denge ve köprü kurmaktır.Bu denge ve köprü, hem şehir hem de şehir sakinleri tarafından kolayca erişilebilir olmalıdır.

Ankara mahallelerinde yaşayan omurga ve kalbi ve Ankara’nın omurga ve kalbi bu alandadır.Yaşam, çalışma ve sosyal yaşamın birbirine bağlılığını bir kez daha nasıl kurabilirsiniz? Omurganın ayakta durması için güçlü yapılar inşa etmeliyiz.Ve bu omurga ve kalbe sahip olan Ankara halkı, bu beden direncini vermek için sağlıklı bir yaşam sunmalı. Diğer bir deyişle, Ankara vatandaşlarına ve girişimcilere tekrar kimlik duygusu veren bir mimari plan.

Bu planda Ankaralı girişimcinin ve konut sakininin kimliği tekrar aranacak. Yeni konut, yeni iş girişimleri, yeni sosyal yaşam yeni sergi merkezi.

Comments (2)

Leave a Reply

Your email address will not be published.*